راهنمای خرید شارژ

راهنمای خرید شارژ

خرید شارژ از طریق اینترنت فرآیند بسیار ساده ای است که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود. تنها نیاز شما، امکان اتصال به اینترنت و داشتن یک کارت بانکی عضو شتاب است که قابلیت خرید اینترنتی آن را فعال کرده باشید. اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید نگران نباشید. ما، هم خرید اینترنتی کارت شارژ و هم نحوه فعال کردن قابلیت خرید اینترنتی کارت های بانکی را به شما توضیح می دهیم. کلیه خریدهای آنلاین یا اینترنتی از سایر وبسایت ها با کارت های عضو شتاب، کم و بیش مشابه همین ترتیبی است که در این مطلب به آن می پردازیم.
شما می توانید برای خرید اینترنتی کارت شارژ به ترتیب زیر عمل کنید :

1- پس از ورود به سایت کارتی(carti.ir)، کارت شارژ مورد نظر خود (ایرانسل ، همراه اول و تالیا) را انتخاب کنید.

2- پس از اینکه کارت شارژ مورد نظرتان(ایرانسل ، همراه اول یا تالیا) را انتخاب کردید، قیمت کارت شارژ مورد نظرتان و تعداد را نیز انتخاب کنید.

3- در این مرحله می توانید ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید. دقت داشته باشید که ایمیل یا شماره موبایل ناشناسی را وارد نکنید چرا که کد شارژ مورد درخواست شما علاوه بر نمایش داده شدن روی صفحه مانیتور همزمان به صورت خودکار، به آدرس ایمیل و شماره موبایلی که وارد کرده اید نیز ارسال می شود. البته برای انجام شدن خرید، وارد کردن ایمیل و شماره موبایل ضروری نیست و با پر شدن یک کاراکتر (عدد یا حرف) در قسمت ایمیل و موبایل، فرایند خرید میسر خواهد بود. اما برای این که در مواقع ضروری بتوانید در تماس با بخش پشتیبانی، سوالات، ابهامات یا اشکالات احتمالی خرید خود را پی گیری کنید بهتر است ایمیل و شماره موبایل یا حداقل یکی از این دو را وارد کرده باشید. طبیعتاً در صورتی که پس از انجام خرید، یا در طی این فرآیند با اشکالی مواجه شوید، با توجه به حجم بالای خرید کارت شارژ از طریق این سامانه، بخش پشتیبانی ما تنها با ایمیل یا شماره موبایلی که وارد کرده اید می توانند در مورد اشکالات احتمالی خریدتان شما را راهنمایی کند. به عنوان مثال اگر هنگام نمایش داده شدن کد شارژ، ناگهان ارتباط اینترنتی یا برق شما قطع شود(!) و شما ایمیل یا شماره موبایلی وارد نکرده باشید، کد شارژ مورد نظر نه به ایمیل و شماره موبایل شما ارسال می شود و نه بخش پشتیبانی ما مشخصاتی از شما در اختیار دارد که بتواند شما را راهنمایی کند. بنا بر این بهتر است ایمیل یا شماره موبایل خود را جهت پیگیری احتمالی خریدهایتان وارد کنید.

4- در این مرحله بانک خود را انتخاب کنید. پس از این که عبارت خرید را کلیک کنید به صفحه اینترنتی بانکی که انتخاب کرده اید ارجاع داده می شوید. صرف نظر از این که کارت بانکی شما مربوط به کدام بانک است برخی از کاربران بر اساس تجارب شخصی شان معتقدند به خاطر سرعت و سهولت بیشتر، ترجیحاً بهتر است از طریق انتخاب گزینه بانک سامان، عملیات پرداخت خود را انجام دهید. بانک سامان فرایند خرید اینترنتی توسط کارت سایر بانک ها را نیز پشتیبانی می کند.

5- در این بخش، فرآیند خرید، درون درگاه الکترونیکی یکی از بانک های طرف قرار داد ما انجام می شود. اطلاعات مورد نیاز شما عبارتند از:

√ شماره 16 رقمی که روی کارت بانکی شما درج شده است.

√ کد سه یا چهار رقمی CVV2 که روی کارت بانکی شما درج شده است.

√ رمز اینترنتی (رمز دوم). برای فعال کردن رمز دوم یا رمز اینترنتی خود کافیست از طریق خودپرداز یکی از شعبه هایی که کارت بانکی شما از آن بانک صادر شده رمز دوم خود را فعال کنید. برای دریافت رمز اینترنتی شما باید در دستگاه خودپرداز، به بخش عملیات رمز و سپس دریافت رمز دوم مراجعه کنید. همچنین شما می توانید با مراجعه به شعبه بانک خودتان بخواهید برای خریدهای اینترنتی رمز به شما اختصاص دهند. اگر بانک شما بانک خوبی باشد حتماً شما را راهنمایی خواهد کرد.

√ تاریخ انقضای کارت که معمولا روی کارت ها درج شده است. در صورتی که به هر دلیل تاریخ انقضای کارت را فراموش کردید می توانید به جای ماه عدد 12 و به جای سال عدد 99 را قرار دهید. (در برخی از کارت های بانکی نیازی به وارد کردن تاریخ انقضای کارت نیست.)


در صورتی که اطلاعات کارت بانکی درست وارد شده باشد و عملیات بانکی با موفقیت انجام شود، شما به سایت carti.ir باز می گردید و می توانید کد شارژ و مشخصات خرید اینترنتی خود را ببینید. در صورتی که ایمیل خود را نیز وارد کرده اید، یک نسخه از رسید خرید و کد شارژ برای شما ایمیل می شود.

نکته: چنانچه جزو آن دسته از افرادی هستید که برای کارت بانکی خود هنوز رمز دوم نگرفته اید یا احتمالاً جزو معدود افرادی هستید که کارت بانکی ندارید نگران نباشید! شما با مراجعه به شعب بانک های سامان و پارسیان، بدون هیچگونه معطلی می توانید کارت های آماده خرید اینترنتی (دارای شماره رمز اینترنتی و کد CVV2) را که از قبل با مبالغ مختلف ایجاد شده خریداری کنید و از طریق دروازه پرداخت الکترونیکی همین بانک ها، کارت شارژ یا هر نوع کالا یا خدمات دیگری را که امکان خرید اینترنتی اش فراهم شده بخرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نکات امنیتی خرید اینترنتی، راهنمای امنیتی بانک سامان را اینجا مطالعه کنید. درصورتی که در مورد خرید اینترنتی کارت شارژ سوالی دارید یا نیازمند راهنمایی بیشتر هستید بخش پرسش های رایج را در همین سایت بخوانید یا با پشتیبانی ما تماس بگیرید. اطلاعات تکمیلی راهنمای خرید شارژ در این وبسایت نیز در دسترس است.